fbpx

Všeobecné obchodní podmínky

I.
Základní ustanovení

Tyto obchodní podmínky obchodní podnikající osoby Jaroslav Peterka, se sídlem Pod Cihelným vrchem 1030, 264 01 Sedlčany, IČO: 08079200, zapsané v živnostenském rejstříku, (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy, uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístěné na internetové adrese www.papertime.cz, a to prostřednictvím rozhraní webové stránky.

II.
Informace o zboží a cenách

Informace o zboží, včetně uvedení cen jednotlivého zboží a jeho hlavních vlastností jsou uvedeny u jednotlivého zboží v katalogu internetového obchodu. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, po kterou jsou zobrazovány v internetovém obchodě. Toto ustanovení nevylučuje sjednání kupní smlouvy za individuálně sjednaných podmínek. Veškerá prezentace zboží umístěná v katalogu internetového obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. V internetovém obchodě jsou zveřejněny informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží. Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené v internetovém obchodě platí pouze v konkrétních případech, kdy je zboží doručováno v rámci zemí, které jsou vedeny v těchto podmínkách níže. Případné slevy z kupní ceny zboží nelze navzájem kombinovat, nedohodne-li se prodávající s kupujícím jinak.

III.
Uzavření kupní smlouvy

Veškeré objednávky podané prostřednictvím internetového obchodu www.papertime.cz jsou závazné. Kupující může zrušit objednávku, dokud není kupujícímu doručeno oznámení o přijetí objednávky prodávajícím. Kupující může zrušit objednávku telefonicky na telefonní číslo nebo email prodávajícího uvedený v těchto obchodních podmínkách. Kupující podáním objednávky stvrzuje, že se seznámil s našimi obchodními podmínkami jakož i s reklamačním řádem a že s nimi souhlasí. Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká v okamžiku převzetí objednaného zboží kupujícím. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí. Kupující provádí objednávku zboží těmito způsoby: a)prostřednictvím svého zákaznického účtu, provedl-li předchozí registraci v internetovém obchodě, b) vyplněním objednávkového formuláře bez registrace. V případě, že některý z požadavků uvedených v objednávce nemůže prodávající splnit, zašle kupujícímu na jeho emailovou adresu pozměněnou nabídku. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením kupujícího o přijetí této nabídky prodávajícímu na jeho emailovou adresu uvedenu v těchto obchodních podmínkách. Místem dodání zboží je adresa dodání uvedená kupujícím v objednávkovém formuláři. Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího pod podmínkou zaplacení kupní ceny a následným převzetím zboží.

Nikdy nepřebírejte poškozené zásilky! Všechny zásilky pečlivě balíme bezpečnostní páskou,
proto v případě jejího porušení, nebo při podezřelých okolnostech zásilku odmítněte převzít! Nebo ji rozbalte před svědkem = kurýrem tak aby mohlo dojít k reklamačnímu řešení.

V případě, že došlo ke zjevné technické chybě na straně prodávajícího při uvedení ceny zboží v internetovém obchodě, nebo v průběhu objednávání, není prodávající povinen dodat kupujícímu zboží za tuto zcela zjevně chybnou cenu. Prodávající informuje kupujícího o chybě bez zbytečného odkladu a zašle kupujícímu na jeho emailovou adresu pozměněnou nabídku. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena potvrzením o přijetí kupujícím na emailovou adresu prodávajícího.

IV.
Zákaznický účet

Na základě registrace kupujícího provedené v internetovém obchodě může kupující přistupovat do svého zákaznického účtu. Ze svého zákaznického účtu může kupující provádět objednávání zboží. Kupující může objednávat zboží také bez registrace. Při registraci do zákaznického účtu a při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv jejich změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím v zákaznickém účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správné.

Přístup k zákaznickému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost, ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho zákaznického účtu. Prodávající nenese odpovědnost za případné zneužití zákaznického účtu třetími osobami. Kupující není oprávněn umožnit využívání zákaznického účtu třetím osobám. Prodávající může zrušit uživatelský účet, a to zejména v případě, když kupující svůj uživatelský účet déle nevyužívá, či v případě, kdy kupující poruší své povinnosti z kupní smlouvy a těchto obchodních podmínek. Kupující bere na vědomí, že uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení prodávajícího, popř. nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení třetích osob.

V.
Platební podmínky a dodací podmínky

V.I.
Platební podmínky
Platby za objednané zboží jsou prováděny na dobírku prostřednictvím České pošty nebo Zásilkovny, platbou předem přes platební bránu GoPay nebo bankovním převodem. Společně s kupní cenou je kupující povinen uhradit prodávajícímu náklady spojené s balením a dodáním zboží ve smluvené výši. Není-li dále uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží.

V.II.
Dodací podmínky
V současné době vám nabízíme dopravu po České republice Zásilkovnou nebo Českou poštou. Česká pošta nabízí několik možností dopravy. Cena dopravy: Balík Do ruky 135 Kč, Balík na poštu 115 Kč, balík do balíkovny 71 Kč; u dopravy na dobírku se k těmto cenám připočítává 61 Kč. Doprava prostřednictvím služby Zásilkovna: Doručení na výdejní místo 51 Kč (Dobírka +12 Kč), Doručení na adresu 75 Kč (Dobírka +19 Kč). U zakoupeného zboží nad 1000 Kč je poštovné po ČR zdarma.

Doručujeme také po Evropě prostřednictvím Zásilkovny. Zboží si můžete vyzvednout na výdejních místech v těchto zemích: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko. Cena dopravy pro tyto země při Doručení na výdejní místo: platba předem 3 €, dobírka 4 €. Při využití tohoto způsobu dopravy je poštovné při objednávce nad 40 € zdarma.

Při doručení na adresu mimo Českou republiku jsou ceny následující: Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko (platba předem 4 €, dobírka 5 €), Rakousko (platba předem 6 €, dobírka 11 €), Německo (platba předem 5 €, dobírka 11 €), Bulharsko (platba předem 6 €, dobírka 7 €), Ukrajina (platba předem 5 €, dobírka 6 €), Velká Británie (platba předem 7 €), Itálie (Platba předem 9 €, dobírka 12 €). Při objednávce nad 40 € do Polska, Maďarska, Rumunska a na Slovensko je poštovné zdarma. Pro ostatní je poštovné zdarma při objednávce nad 50 €.

VI.
Reklamace, výměna a vrácení zboží

Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s reklamačním řádem internetového obchodu PaperTime.cz a právním řádem platným v ČR.

Kupující má právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebování, v původním obalu poslat zpět v uvedené lhůtě (určující je datum odeslání). Po obdržení vráceného zboží prodávající nejpozději do 10 dnů zákazníkovi vrátí zpět odpovídající částku za zboží předem dohodnutým způsobem.
Zboží lze reklamovat u provozovatele dle podmínek reklamačního řádu na adrese:

Jaroslav Peterka, Pod Cihelným vrchem 1030, 264 01 Sedlčany
IČO: 08079200
tel: 732213484, e-mail: info@papertime.cz

Výměna nebo vrácení zboží jsou možné pouze v případě vrácení v původním stavu, neporušeném obalu a s veškerým příslušenstvím. Zboží na reklamaci posílejte také ideálně v původním obalu. Dopravce neručí za špatně zabalené zásilky. Výrobce obvykle neuznává záruku u zboží poškozeného při přepravě, i když se závada projevila před transportem. Zkontrolujte si proto dodané zboží během přebírání zásilky.

VII.
Práva a povinnosti prodávajícího

Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující nesplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu. Prodávající má právo od kupní smlouvy (závazné objednávky) odstoupit, stane-li se plnění nemožným, nebo nedohodne-li se s kupujícím na novém plnění. Veškeré osobní údaje, poskytnuté při odesílání všech formulářů na našich webových stránkách, jsou důvěrné a slouží pro zaslání zboží a elektronických informačních newsletterů, které můžete kdykoliv zrušit (viz Ochrana osobních údajů).

VIII.
Práva a povinnosti kupujícího

Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno.
Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu. S celkovou cenou je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením (odesláním). Kupující má právo stornovat odeslanou objednávku nebo vrátit zboží do 14 dnů od doručení.

IX.
Ochrana osobních údajů

Velmi si vážíme vaší důvěry a ochraně vašich dat před zneužitím věnujeme maximální pozornost. Vaše data jsou zabezpečena dle zákona a využita výhradně za účelem realizace objednaných služeb, k zaslání informačních e-mailů (potvrzení objednávky, info k sledování přepravy a novinkových e-mailů, které můžete sami kdykoliv zrušit), k provedení nezbytných účetních operací (vyhotovení daňového dokladu, popř. identifikaci vaší platby) a dodání vámi objednaného zboží. Bližší informace naleznete zde.

X.
Informační oznámení k evidenci tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

REKLAMAČNÍ ŘÁD

  1. Záruční doba na veškeré zboží je 24 měsíců. Lhůta začíná běžet dnem převzetí zboží zákazníkem.
  2. Záruční dobu nelze zaměňovat s životností zboží, tedy dobou, po kterou si věci zachovávají své původní vlastnosti. Životnost zboží je dána mimo jiné prostředím, ve kterém je uchovávána.
  3. Objeví-li se u zakoupeného zboží závada, má zákazník právo tuto vadu reklamovat. Reklamaci je nutné uplatnit bez zbytečného odkladu, ihned po zjištění závady. Závada může být vnímána následovně: chybně (křivě) vytisknuté modely nebo jiná barva papíru, než zákazník požadoval. Poškození papírového modelu a příslušenství, ať už nepostupováním dle přiloženého návodu (používání nedoporučeného lepidla a podobně), zapříčiněním vlastním či pouhým nedopatření při skládání modelu vede k následnému znehodnocení zboží a může být důvodem zamítnutí reklamace.
  4. Prodávající nepřebírá odpovědnost za změny zboží vyplývající z obvyklého opotřebení produktů, za škody způsobené nesprávným používáním, nedostatečnou nebo nevhodnou údržbou, stejně jako za jakékoli poškození v důsledku neodborného zásahu uživatele, třetí osoby či vnějších událostí. Na vady tohoto původu se nevztahuje poskytnutá záruka.
  5. K řádnému uplatnění reklamace je třeba dodat kompletní a nepoškozené zboží. Pro dostání nové části jako náhrady za poškozenou či chybnou část je nutné dodat jasně čitelné snímky ze kterých je závada zjevná. Prodávající je oprávněn odmítnout převzít reklamované zboží, které nebude splňovat zásady uvedené v reklamním řádu.
  6. K reklamovanému produktu musí zákazník přiložit písemné oznámení, ve kterém uvede zjištěné vady, a kopii faktury za zboží, jehož vady jsou reklamovány. Reklamaci uplatňuje odesláním na adresu: Jaroslav Peterka, Pod Cihelným vrchem 1030, 264 01 Sedlčany.
  7. Na vyřízení reklamace má prodávající ze zákona 30 dní. Tato lhůta začíná běžet dnem doručení věci do místa určení. V odůvodněných případech se se zákazníkem lze dohodnout na delší lhůtě.
  8. Dospěje-li prodávající při vyřízení reklamace k závěru, že reklamace je neoprávněná, vrátí věc zákazníkovi na své náklady s uvedením odůvodnění zamítnutí reklamace.
  9. V případě uznání reklamace a dohodou na výměně za nové zboží nezačne běžet nová záruční lhůta. Tato lhůta uplyne tak, jak by uplynula pro původně zakoupenou věc.

 

 

Tyto obchodní podmínky nabývají účinnosti 10.4.2019